Rahvatantsurühm Raabiku sai 30 oktoobris 2023

Tantsurühma alguseks oli 1993. aasta oktoober. Malle ja Väino algatusel tuli kokku 4 inimest, otsiti üles endine tantsujuht Enn Kubber.  Nii sai meie rühm alguse. Esimene proov oli Pensioniameti saalis Pronksi tn, kus toonane juhataja Gennadi Vihman meid oma katuse alla võttis. 

Aasta  lõpuks oli meid 5 segapaari ja siis juba 6-7. Lisaks oli ka naisrühm. Rühma nimeks sai  samanimelise eesti rahvatantsu järgi RAABIKU, mis jäi ka meie rühmatantsuks.

1994.a. 10 oktoobril loodi huviklubi Raavis mille üheks liikmeks sai ka Raabiku.  1997. aastal saime oma ruumid Raua 1. 

2005.aastast jäi haiguse tõttu ära senine juhendaja Enn Kubber ja meie uueks juhendajaks sai Õnnela Põllu. Meil oli nii segarühm kui naisrühm. Praeguseks ainult naisrühm 13 tantsijaga.

Läbi aegade oleme tantsinud Mustpeade majas, Õpetajate majas, Lindakivis, Sakala Kultuurikeskuses, Salme Kultuurikeskuses, Laekveres,, Prangli saarel, Paldiskis, Alajõe Kultuurimajas, Võhma pensionäride klubis, Püssi Kultuurimajas, Põltsamaa Memme-taadi pidustustel, Kuressaare merepäevadel, Kihnus merepäevadel, Tuhamägede talvisel tantsupeol,  Palamuse laadal, Keila eakate lustipeol, Velotreki pensionäride päevadel ja muidugi iga-aastastel Memme-Taadi päevadel Vabaõhumuuseumis.  Oleme osalenud Laulu- ja Tantspidudel Kalevi staadionil, Tallinna tantsupeol, Jõgeval Naiste tantsupidudel, Lätis Cesise Festivalil, Valgevenes Minskis, Soome tantspeol Tamperes  ja muidugi oma klubis üritustel. Aastaid oleme osalenud Muhu Igaküla päevadel Ennu talus. 2023. suvel käisime Ruhnus, kus ka esinesime. Sagedased esinejad oleme ka nii Iru, Merivälja kui Pirita südamekodudes.

2024.a. suveks registreerisime Krakowi festivalile. Kuna oleme ka ERRS-i liikmed, siis on ERRS meie üritusi  alati ka toetanud

29. novembril tähistasime kontserdiga nii Raabiku 30. kui huviklubi Raavis 29. aastapäeva.

Osalesid klubi Raavis naisansambel Meelespea, meie kauaaegsed sõbrad Tallinna Võru ansambel Liiso, Kesklinna SK ansambel Vanaisad (mis on alguse saanud Raavise Vanaisade klubist) ja muidugi Raabiku. Pidu oli tore ja lõpetasime koos kohvilauas.

 

Huvialaklubi MTÜ Raavis 2018 © Kõik õigused kaitstud