Kollektiiv

Võru Folk. Tamula järve ääres peale esinemist

Rahvatantsurühm RAABIKU

Rühma alguseks on oktoober 1993. Alustasime segarühmana, juhendajaks oli kaua aastaid Enn Kubber. Praegu on meie juhendajaks Õnnela Põllu. Meie naisrühmas on 17 tantsijat.

Oleme esinenud Palamuse laadal, Jõhvi uues Kultuurikeskuses, Soomes Lahtenrantaas koos Pirita SK rahvaga, osa võtnud üldtantsupidudest, Soome-Eesti tantsupeost, Tallinna I tantsupeost Tondiraba Jäähallis, Tallinna talvisest Tantsupäevast Velotrekil 2017 ja VI tantsupäevast "Aidaaluse tantsud" Kochi Aitades 2018,  osalesime ka Eesti100 liivakellas Vabaduse väljakul 2018. Aastaid oleme käinud Võru Folkloorifestivalil, Muhus Igaküla külapäevadel Ennu talus. Ja muidugi oma klubi üritustel ning algusaastatest peale Memme-Taadi päevadel. Igal kevadel on meil KEVADKONTSERT, viimased aastad koos ansambliga Meelespea. koos Toredaid koos esinemisi on meil Võro Tallinna Seltsi ansambliga LIISO, kelle repertuaar on suuresti võrukeelne.

Alates 2018. aastast on üheks suuremaks ürituseks  meie KEVADKONTSERT maikuus. Osalesime rahvusvahelisel tantsu ja muusika folkfestivalil Cesises "The Rhythm of Green Latvia" , Memme-Taadi päevadel, Muhus Igaküla külapäevadel.

2019.aastal osavõtt  tantsupeost Kalevi staadionil. Osalesime tantsupäeval 29.aprillil Vabaduse väljakul, 18. mail tantsisime koos ansambliga Meelespea nende 60.juubelikontserdil Keskraamatukogu saalis, juunis XXIV Memme-Taadi päevadel, juulis traditsioonilistel Igaküla päevadel Muhus Ennu talus.

13.-18. august olime Valgevenes folkloorifestivalil.

2020.a. jäi kahjuks ära festivalil osalemine Krakowis seoses pandeemiaga ja meie oma kevadkontsert. 

2021.a. 17-18 juuli olime traditsiooniliselt Muhu Igaküla päevadel, lisaks muud esinemised.

2022.a viisisme külakosti Pirita, Iru ja Merivälja südamekodu elanikele. Esinesime Kalevi spordiveteranide üritusel Raavise saalis. 31. mail oli Kevadkontsert koos ansambliga Meelespea.

2023.a. 29. novembril pidasime maha tantsurühma 30.aastapäeva kontserdi koos ansamblitega Liiso, Meelespea ja Vanaisad. Üritus oli ühtlasi ka klubi Raavis 29.aastapäeva tähistamine.

Vanaisade klubi

Vanaisade klubi

Vanaisade klubi loodi 13. novembril 1995. Klubi asutajaliikme Gennadi Vihmani sõnul on Vanaisade klubi teadaolevalt kõige kauem järjepidevalt tegutsenud eakate meeste klubi Eestis. Koos käiakse kaks korda kuus. Vanaisade klubist sai alguse ka praegu Tallinna Kesklinna Sotsiaalkeskuse juures Vaike Sarna juhendamisel tegutsev ansambel Vanaisad.

Klubi liikmete arv on olnud parematel aegadel ligi 60, hetkel on klubis 5 liiget. Läbi aegade on klubi töös osalenud umbes 100 meest. Klubi vanim liige on 95. aastane.

Vanaisade klubi liikmed on võtnud aktiivselt osa klubi Raavis üritustest, tähistanu koos sünnipäevi, käinud ekskursioonidel ja meesteklubide kokkutulekutel, osalenud linna heakorraüritustel. Neil oli oma kroonik - vanaisa Meinhard, kes pani kirja kõik vanaisade ja ka klubi tegemised. Klubis on üleval vanaisa Erich Lauri sarzileht vanaisadest.

Kuna klubi vanaisad olid kõik juba väga kõrges vanuses, siis tänaseks on alles vaid mõned neist ja seega klubi praegu ei tegutse. 

Kui tervis võimaldab ja aega jagub, siis vanaisade klubi tegevust on lubanud uuesti vedama hakata hr Gennadi Vihman, kes on ka selle klubi asutaja. 

 

bridz

Bridžiklubi

Bridžiklubi tuleb kokku igal neljapäeval 10.30 (ka suvel) ning mängitakse kogu päeva. Mõned Vanaisade klubi liikmed kuuluvad samuti bridzimängijate klubisse. 

Kui sa oled huvitatud bridzimängust, siis oled oodatud!

Kollektiiv

Naisansambel Meelespea

Ansambel on loodud pedagoog ja koorijuht Karl Leinuse poolt 1959.aastal tollase J.Tombi nimelise kultuuripalee juurde. Kuni 1989. aastani kandis ansambel nime

Partei ja revolutsioonilise liikumise tööveteranide naisansambel

1989. aastal võeti lauljate ühisel soovil nimeks "Meelespea".

Ansamblit on juhendanud A.Gurjeva, Laida Kull, Ebe Pille ja alates 1984. aastast Reet Poom.

Klaverisaatjateks on olnud Mare Orgse, Tiina Selke, Maia Moik.

2010. aastast on klaverisaatjaks Maie Koldits. 2012. aastal ühines meiega muusik Valju Kasuk (akordion, viiul).

Ansamblis on 12 liiget (keskmine vanus 75,9), kelledel on seljataga pikk lauljakarjäär kooris, ansamblis, solistina.

Oleme sagedased esinejad linnaosade päevakeskustes, hooldekodudes, kirikutes eriti jõulude ajal ja mujal kuhu kutsutakse. Ka Rootsis Eesti majas ja Soomes oleme käinud.

Repertuaari on kogunenud üle 300 laulu tuntud ja tundmatutelt autoritelt.

18.mail 2019 tähistas ansambel kevadkontserdiga Keskraamatukogu saalis oma 60. juubelit. 

Igal aastal esinetakse Poska majas, ja muudel üritustel. On lauldud Kalevi spordiveteranide koosviibimisel. 31. mail 2023 on taas kevadkontsert klubi Raavis ruumides.